Předokenní rolety se vám vyplatí

Jestliže zvažujete, zda svůj budoucí dům vybavit žaluziemi anebo předokenními roletami, tak si můžete být jisti tím, že předokenní rolety vám mimo stínu přinesou ještě mnoho dalších výhod navíc, o kterých nemůže být v případě žaluzií řeč.

Nicméně v tomto ohledu je potřeba zmínit i to, že předokenní rolety cena je výrazně vyšší než v případě nákupu obyčejných vnitřních žaluzií, nicméně když zvážíte všechna pro a proti, tak pravděpodobně dojdete k závěru, že i přes větší finanční investici se vám pořízení předokenních rolet vyplatí.

dítě za roletou

Vraťme se však ke zmíněným vlastnostem předokenních rolet a k tomu, co všechno vám mohou nabídnout. Všichni od nich v první řadě jistě očekávají kvalitní zastínění. Ano, to je jejich samozřejmou vlastností, kterou však jiný stínící prvek, třeba v podobě zmíněných žaluzií, jen těžko překoná, neboť při úplném zatažení předokenních rolet můžete dosáhnout až stoprocentního zatemnění za bílého dne.

To jistě ocení lidé, kteří ke své práci potřebují efektivně regulovat intenzitu přicházejícího světla anebo ti, kteří mají problémy se spánkem v osvětlené místnosti, což může být nejen ve dne, ale také při vyšším světelném znečištění, které v dnešní době není výjimkou ani v menších městech.

lesklá podlaha

Další skvělou výhodou je ochrana vašeho soukromí – jednoduchým pohybem změníte sklon lamel a tím odstíníte svůj byt od zvědavých pohledů zvenčí, ale zároveň tak ztlumíte hluk přicházející z ulice. Ovšem ani to není zdaleka všechno. Předokenní rolety na oknech snižují i riziko vpádu zloděje do vašeho příbytku okny, neboť okna před podobnými problémy efektivně chrání. Zloděj si tedy dopředu dobře rozmyslí, zda váš byt navštívit anebo zda raději zajít k sousedům.

malé palmy

A za zmínku rozhodně stojí i skvělé tepelně izolační vlastnosti rolet. Zatažené rolety váš byt chrání nejen před přehřátím za slunných letních dnů, ale také před únikem tepla v zimě, takže se vám toto opatření brzy vrátí i po finanční stránce.
A takto bychom mohli pokračovat i dále, takže jak je vidět, předokenní rolety se s jinými stínícími prvky nedají co do nabídky srovnávat.