Trocha volného času

Nejméně volného času vždy měly a v celé řadě případů i stále mají ženy. Ty nejenže chodí do práce, ale většinou se musejí starat o domácnost a z velkého části na nich leží i výchova jejich ratolestí. V případě, že mají empatického partnera nebo manžela, je možné si práci v domácnosti i výchovu spravedlivě rozdělit, ale pokud tomu tak není, je velice složité udělat si alespoň chvíli volna. A přitom je alespoň občasný oddych a provozování koníčku velice důležité. A to, jak co se týče tělesné stránky, například v případě sportu, tak i té duševní, na kterou se dnes při odpočinkových aktivitách klade stále větší důraz.
poezie u čaje
Určitě je dobré minimálně třikrát týdně vyvinout alespoň na pár minut rychlejší pohyb. Muži si mohou zahrát na dvorku například fotbálek s kamarády nebo se svými potomky, ženy pak mohou večer sledovat své oblíbené seriály a zároveň jezdit na rotopedu nebo stepperu. Případně je možné, aby se pohybu věnovala celá rodina současně. Stačí nakoupit kola a jezdit na krátké výlety za město v případě pracovních dní nebo někam dál o víkendu. Záleží na představivosti.
jóga cvičení

I když je aktivní odpočinek velice důležitý, zvláště v dnešní době, kdy většinou sedíme celé dny za počítačem, je dobré se jednou za čas věnovat i něčemu fyzicky nepříliš náročnému, ale přesto zábavnému. To znamená si občas pustit v televizi pěkný film nebo opět zapojit celou rodinu a zajít si do kina. Muži určitě rádi vyrazí za kamarády do baru či hospody, ženy se naopak rády sejdou se svými vrstevnicemi kupříkladu v příjemném prostředí kavárny.

Na pravidelnou relaxaci by si měl udělat čas opravdu každý, nejenže se jedná o skvělý způsob, jak zamezit nástupu syndromu vyhoření, ale také jiných duševních poruch typu deprese nebo úzkosti, které jsou v posledních letech nejen v České republice na vzestupu a je lepší se jim preventivně vyhnout, než je posléze složitě léčit.